SPR

Utworzona w 2012 roku w wyniku trójstronnego porozumienia pomiędzy Gminą Włoszakowice, Gminnym Zakładem Komunalnym Sp. z o.o. we Włoszakowicach oraz Międzyszkolnym Klubem Sportowym Real Astromal Leszno, reprezentowanymi odpowiednio przez Wójta – Stanisława Waligórę, Prezesa Zarządu – Rafała Jagodzika 
i Prezesa Zarządu oraz trenera – Ryszarda Kmiecika.

W ramach sekcji, która początkowo funkcjonowała przy Gminnym Zakładzie Komunalnym Sp. z o.o., chłopcy z terenu gminy Włoszakowice oraz okolicznych miejscowości szlifują swoje umiejętności gry w piłkę ręczną pod okiem trenerów – na co dzień zawodników i współpracowników MKS Real Astromal Leszno.

Treningi włoszakowickiej sekcji odbywają się regularnie na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach, a poszczególne grupy wiekowe biorą udział w rozgrywkach ligowych w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej oraz licznych turniejach towarzyskich w tym także poza granicami kraju (dwukrotnie chłopcy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej JULECUP w Danii – królestwie tej dyscypliny sportu).

Sekcja Piłki Ręcznej choć działa od bardzo niedawna i bazuje na dzieciach i młodzieży z małych miejscowości może poszczycić się zdobyciem między innymi wicemistrzostwa i drugiego wicemistrzostwa Wielkopolski w kategorii Dzieci Młodsze, czwartym miejscem w tych rozgrywkach w kategorii Dzieci, dwukrotnym zdobyciem Pucharu Braci Jureckich, piątym i siódmym miejscem w Wielkopolsce w kategorii Młodzik, a w sezonie ligowym 2016/2017 była gospodarzem i organizatorem finału Mistrzostw Wielkopolski w kategorii Dzieci.

Od roku 2016 przy sekcji piłki ręcznej działa Miniakademia Piłki Ręcznej, w której swoje pierwsze kroki w sporcie stawiają chłopcy w wieku 6 – 7 lat.

Patronem merytorycznym sekcji jest nadal MKS Real Astromal Leszno, Prezesem Zarządu i jednocześnie trenerem drużyny seniorów Maciejem Wieruckim na czele, przewodniczy jej Rafał Jagodzik, trenerami są Jacek Matecki – współzałożyciel sekcji, Hubert Szkudelski, Michał Maleszka, Jakub Kruk i Fryderyk Musiał – na co dzień zawodnicy 
I ligowej drużyny MKS Real Astromal Leszno i Bartosz Budner – wychowanek klubu, a jej kierownikiem jest Krzysztof Kaczmarek.