Final Mistrzostw Wielkopolski Dzieci Młodszych we Włoszakowicach

W piątek 23 kwietnia włoszakowicka hala sportowa była areną zmagań najlepszych zespołów piłki ręcznej naszego województwa w kategorii Dzieci Młodsze.

Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Poznaniu organizacja finału Mistrzostw Wielkopolski w sezonie 2020/2021 została przyznana Stowarzyszeniu MTS Aktywne Włoszakowice, a wśród finalistów w wyniku przeprowadzonych wcześniej grupowych rozgrywek eliminacyjnych znalazły się drużyny MKS Poznań I, MKS Poznań II, KS Polonia Środa Wielkopolska i SPR Włoszakowice.

Rozgrywki turniejowe odbywały się w systemie każdy z każdym, a czas trwania jednego meczu wynosił 2 x 10 minut.

W całym turnieju bezkonkurencyjną okazała się drużyna MKS Poznań II, która wygrała wszystkie swoje spotkania i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Wielkopolski, srebrne medale przypadły w udziale drużynie MKS Poznań I, brązowe KS Polonii Środa Wielkopolska, natomiast gospodarze turnieju musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Podczas ceremonii wręczenia pucharów i medali, na której był obecny i której dokonał Wójt Gminy Włoszakowice Pan Robert Kasperczak oraz sternik włoszakowickiej sekcji piłki ręcznej Rafał Jagodzik wręczono także nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Mikołaj Draszkiewicz (MKS Poznań II), najlepszego bramkarza turnieju, którym został Stanisław Talarczyk (MKS Poznań I) i najlepszego zawodnika turnieju, którym został Piotr Chomski (SPR Włoszakowice).

Wielkie gratulacje należą się najmłodszym szczypiornistom SPR Włoszakowice, bowiem sam awans do ścisłego finału to ogromny sukces, a nabyte umiejętności i doświadczenie boiskowe wyniesione z takich zawodów zaprocentuje na przyszłość i da podopiecznym trenera Jakuba Kruka motywację do dalszej pracy.